Založ si blog

Elektromobily s nekonečným dojazdom sú reálna vec.

Je možné raz nabiť baterku elektro auta a potom jazdiť po celej planéte prakticky navždy bez dobíjania.

Zdá sa vám takéto tvrdenie ako niečo nereálne a pritiahnuté za vlasy? Áno, vyzerá to tak pri súčasných poznatkoch z fyziky. Lenže, ak vezmeme do úvahy moje práce z fyziky, tak veci sa začnú javiť inak.

Ide o supravodivosť vo vodiči pri normálnych teplotách. Podľa mojej fyziky je supravodivosť zmena elektromagnetického poľa z otvoreného (odomknutého) poľa na pole zatvorené (zamknuté). Pri tejto zmene poľa sa menia aj vlastnosti poľa a aj známe poznatky z fyziky. Napríklad, že pole dokáže pôsobiť (pohybovať) na telesá bez straty svojej energie. A nie je to žiadne porušenie zákonov fyziky ani perpetuum mobile, ale ide o platné zákony prírody.

Aby sme dosiahli supravodivosť musíme získať zamknuté (zatvorené) fyzikálne pole. Zamknuté (zatvorené) fyzikálne pole je také pole, z ktorého nevieme odobrať jeho hmotnosť spojito, ale iba po dávkach. Ak z poľa vieme odoberať jeho hmotnosť spojito, tak takéto pole je otvorené (odomknuté). A opačný prípad je pole zatvorené (zamknuté).

Elektromagnetické pole má hmotnosť v coulomboch. Cez bežné vodiče nám preteká otvorené (odomknuté) elektromagnetické pole. Toto pole stráca energiu, lebo stráca svoju hmotnosť a hmotnosť a energia je to prakticky jedno a to isté. Ak zamkneme (zatvoríme) pole, tak mu znemožníme strácať svoju hmotnosť a energiu a toto pole dokáže hýbať predmetmi bez straty svojej energie.

Ako dosiahneme zamknuté (zatvorené) pole? Aká je technológia výroby vodiča, cez ktorý by pretekalo uzatvorené (zamknuté) elektromagnetické pole?

Návod je nasledovný. Čím je vodič tenší, tým viac sa približuje k zamknutému poľu. Aby sme dosiahli supravodivý vodič pri normálnej teplote musí byť dostatočne tenký s veľmi malým prierezom, rádovo v mikrometroch, aby vykazoval znaky supravodivosti. Aké sú to rozmery to neviem, tu musí prebehnúť výskum.

Potom to treba technologicky upraviť tak, aby sa to dalo používať vo výrobkoch a to sa urobí tak, že sa natiahnu tenké vodiče v izolante, kde sú od seba v určitej vzdialenosti – tá vzdialenosť je potrebná na to, aby sa pole v interakcii na iné pole nepremenilo na otvorené (odomknuté), ale zostalo stále zatvorené (zamknuté). Cez takto upravený vodič už môže pretekať nejaký prúd bez toho, aby spálilo vodič a aby sa to dalo technicky využívať.

A tram-ta-tá máme supravodič pri normálnej teplote. A z neho už môžeme vyrobiť elektromotor, že keď sa bude ten elektromotor točiť, tak bude vyvíjať silu, ale nebude potrebná energia z baterky, len jej napätie, ktoré – to napätie nebude pre prácu elektromotora potrebné dobíjať, lebo motor nebude odoberať coulombovú hmotu.

A takto máme elektromobil s nekonečným dojazdom, kde takéto auto raz nabijeme a používame neobmedzene.

Nejde o porušenie žiadnych zákonov fyziky, lebo telesá je možné v priestore presúvať aj tak, že vynaložíme nulovú energiu, kde nepôjde o výrobu energie z ničoho alebo o nejaké perpetuum mobile.

Návod ako rušiť gravitáciu s magnetickou indukciou.

31.05.2022

Ukážeme si postup ako rušiť gravitáciu tu na Zemi, aby sme vyrušili silu, ktorá priťahuje predmety k Zemi. Najprv jednoduchý úvod do problematiky, že aký je skutkový stav vecí ohľadne toho, čomu hovoríme gravitácia. Ak chceme na Zemi rušiť gravitáciu, tak si treba uvedomiť, že na Zemi nepôsobí žiadna gravitácia, ale odpudivá sila priestorového poľa. Priestor nie je [...]

Nový objav! Imaginárne čísla majú aj reálny obraz.

28.05.2022

Imaginárne čísla majú okrem svojej hodnoty aj svoj reálny obraz (svoje reálne číslo), kde si teraz ukážeme, že ako to je možné, že také vôbec niečo existuje. Imaginárne čísla majú svoj reálny obraz a ten je zhodný z pozíciou na číselnej osi, ak uvážime, že jednotlivé dieliky na číselnej osi sú od seba vzdialené o nejakú vzdialenosť, tak hodnota tejto [...]

UFO technológia – rýchloletiace objekty s okamžitým zrýchlením a zastavením.

01.05.2021

V tomto článku sa pokúsim vysvetliť princíp fungovania UFO technológie rýchlo-letiacich objektov s okamžitým zrýchlením a zastavením, kde sa jedná o objekty, ktoré sa veľmi rýchlo pohybujú, a ktoré dokážu náhle zastaviť a zrýchliť bez toho, aby ich zotrvačná sila rozmliaždila alebo zničila. Pred nedávnom Spojené štáty americké potvrdili, že pozorovali UFO [...]

požiar paríž tržnica Rugis

Tržnicu v Paríži zachvátil požiar. Je považovaná za najväčšiu svojho druhu na svete

25.09.2022 16:10

Veľkoobchodná tržnica Rungis zásobuje hlavné mesto Francúzska a blízke regióny čerstvými potravinami.

Igor Matovič

Matovič sám neodstúpi. Neschválenie rozpočtu podľa neho vedie k predčasným voľbám

25.09.2022 14:40

Minister sa pri schvaľovaní "zákona roka" obáva toho, že pri spojení poslancov za SaS s opozíciou by sa rokovanie o rozpočte mohlo zablokovať.

Veronika Remišová, Richard Takáč, ta3

Remišová 'vyučovala' Takáča: Protiruské sankcie zaviedol Fico, doštudujte si to

25.09.2022 14:00

Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) v debate s poslancom Richardom Takáčom (Smer) sa dostali do sporu o sankciách proti Rusku.

Russia Ukraine

Putin možno nasadil proti Zelenskému už aj ľudožrúta

25.09.2022 13:40

Jegor Komarov je brutálny zločinec, ktorého v Rusku odsúdili za kanibalizmus na doživotie. Je však celkom možné, že vo väzení už nesedí.

Stanislav Apjar

Zaoberám sa produkciou nového poznania v oblasti fyziky. Robím objavy tak, že dávam známe poznanie do nových vzájomných súvislosti, z čoho vzniká nové poznanie - nový objav.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 19757x
Priemerná čítanosť článkov: 3293x

Autor blogu

Kategórie