Založ si blog

Elektromobily s nekonečným dojazdom sú reálna vec.

Je možné raz nabiť baterku elektro auta a potom jazdiť po celej planéte prakticky navždy bez dobíjania.

Zdá sa vám takéto tvrdenie ako niečo nereálne a pritiahnuté za vlasy? Áno, vyzerá to tak pri súčasných poznatkoch z fyziky. Lenže, ak vezmeme do úvahy moje práce z fyziky, tak veci sa začnú javiť inak.

Ide o supravodivosť vo vodiči pri normálnych teplotách. Podľa mojej fyziky je supravodivosť zmena elektromagnetického poľa z otvoreného (odomknutého) poľa na pole zatvorené (zamknuté). Pri tejto zmene poľa sa menia aj vlastnosti poľa a aj známe poznatky z fyziky. Napríklad, že pole dokáže pôsobiť (pohybovať) na telesá bez straty svojej energie. A nie je to žiadne porušenie zákonov fyziky ani perpetuum mobile, ale ide o platné zákony prírody.

Aby sme dosiahli supravodivosť musíme získať zamknuté (zatvorené) fyzikálne pole. Zamknuté (zatvorené) fyzikálne pole je také pole, z ktorého nevieme odobrať jeho hmotnosť spojito, ale iba po dávkach. Ak z poľa vieme odoberať jeho hmotnosť spojito, tak takéto pole je otvorené (odomknuté). A opačný prípad je pole zatvorené (zamknuté).

Elektromagnetické pole má hmotnosť v coulomboch. Cez bežné vodiče nám preteká otvorené (odomknuté) elektromagnetické pole. Toto pole stráca energiu, lebo stráca svoju hmotnosť a hmotnosť a energia je to prakticky jedno a to isté. Ak zamkneme (zatvoríme) pole, tak mu znemožníme strácať svoju hmotnosť a energiu a toto pole dokáže hýbať predmetmi bez straty svojej energie.

Ako dosiahneme zamknuté (zatvorené) pole? Aká je technológia výroby vodiča, cez ktorý by pretekalo uzatvorené (zamknuté) elektromagnetické pole?

Návod je nasledovný. Čím je vodič tenší, tým viac sa približuje k zamknutému poľu. Aby sme dosiahli supravodivý vodič pri normálnej teplote musí byť dostatočne tenký s veľmi malým prierezom, rádovo v mikrometroch, aby vykazoval znaky supravodivosti. Aké sú to rozmery to neviem, tu musí prebehnúť výskum.

Potom to treba technologicky upraviť tak, aby sa to dalo používať vo výrobkoch a to sa urobí tak, že sa natiahnu tenké vodiče v izolante, kde sú od seba v určitej vzdialenosti – tá vzdialenosť je potrebná na to, aby sa pole v interakcii na iné pole nepremenilo na otvorené (odomknuté), ale zostalo stále zatvorené (zamknuté). Cez takto upravený vodič už môže pretekať nejaký prúd bez toho, aby spálilo vodič a aby sa to dalo technicky využívať.

A tram-ta-tá máme supravodič pri normálnej teplote. A z neho už môžeme vyrobiť elektromotor, že keď sa bude ten elektromotor točiť, tak bude vyvíjať silu, ale nebude potrebná energia z baterky, len jej napätie, ktoré – to napätie nebude pre prácu elektromotora potrebné dobíjať, lebo motor nebude odoberať coulombovú hmotu.

A takto máme elektromobil s nekonečným dojazdom, kde takéto auto raz nabijeme a používame neobmedzene.

Nejde o porušenie žiadnych zákonov fyziky, lebo telesá je možné v priestore presúvať aj tak, že vynaložíme nulovú energiu, kde nepôjde o výrobu energie z ničoho alebo o nejaké perpetuum mobile.

UFO technológia – rýchloletiace objekty s okamžitým zrýchlením a zastavením.

01.05.2021

V tomto článku sa pokúsim vysvetliť princíp fungovania UFO technológie rýchlo-letiacich objektov s okamžitým zrýchlením a zastavením, kde sa jedná o objekty, ktoré sa veľmi rýchlo pohybujú, a ktoré dokážu náhle zastaviť a zrýchliť bez toho, aby ich zotrvačná sila rozmliaždila alebo zničila. Pred nedávnom Spojené štáty americké potvrdili, že pozorovali UFO [...]

Bez magnetického poľa Zeme by sme žili večne.

27.04.2021

Magnetické pole Zeme je príčinou toho, že starneme a že nakoniec aj umrieme. Keby sme toto pole na Zemi nemali, tak by sme nikdy nezomreli a žili by sme večne. Zdá sa vám takéto tvrdenie bláznivé a ako hlúposť? Bláznivé je to len do chvíle dokiaľ sa neoboznámite s fyzikálnymi poľami. Magnetické pole Zeme je fyzikálne pole. Toto fyzikálne pole má nejaké vlastnosti, [...]

Červený posun v ďalekých galaxiách vzniká inak ako sa uvádza.

03.05.2020

Červený posun v ďalekých galaxiách vraj vzniká na základe Dopplerovho javu, kedy z dôvodu rýchlo vzďaľujúceho objektu dochádza k predlžovaniu vlnovej dĺžky podobne ako sa to deje pri zvuku, kedy sirénu vzďaľujúceho rušňa počujeme v nižšom tóne ako sirénu k nám približujúceho sa rušňa. Takže zvukové vlny sa tu dávajú na roveň so svetelnými vlnami a tvárime sa [...]

Justin Trudeau

Trudeau: Nezávislé médiá sú hrozbou pre Putina

18.05.2022 22:43

Kanadský premiér Justin tým reagoval na rozhodnutie Ruska zatvoriť moskovskú redakciu kanadskej verejnoprávnej televízie CBC.

kolíková

Kolíková sa zaoberá reakciou šéfa Okresného súdu Bratislava III na postup NAKA

18.05.2022 18:42

Príslušníci NAKA-východ sa mali 25. apríla dožadovať na súde spisu obvinených Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu.

Gröhling

Gröhling označil voľnočasové poukazy za nezodpovedné hazardovanie s financiami

18.05.2022 18:19

Minister školstva by rád podporil voľnočasové aktivity detí, avšak len vtedy, keď bude vyriešený hlavný čas, ktorý trávia v školách.

Russia Ukraine Mariupol

Rozhodne o zajatcoch z Azovstaľu Putin?

18.05.2022 17:49

Je ich už takmer tisíc a v Moskve stále zvažujú, či s nimi majú narábať ako so zajatcami, nacistami, vojnovými zločincami, či teroristami.

Stanislav Apjar

Zaoberám sa produkciou nového poznania v oblasti fyziky. Robím objavy tak, že dávam známe poznanie do nových vzájomných súvislosti, z čoho vzniká nové poznanie - nový objav.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 11756x
Priemerná čítanosť článkov: 2939x

Autor blogu

Kategórie